Türklerin Bulgaristan ziyareti rekor kırdı

11:30 by
Türklerin en çok ziyaret ettikleri şehirler Plovdiv ve Bansko yer alıyor Fotoğraf:haberbg.net
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TURSAB) verilerine göre, 2016 yılında toplam 8 milyon 62 bin Türk, yurtdışına çıkış yaptı.Çıkış yaptıkları ülkeler bazında Bulgaristan 3.sırada yerini aldı.


Ziyaretlerin bir kısmı turistik amaçlı olurken geri kalanı iş, eğitim ve akraba ziyareti olarak gerçekleşti. En çok ziyaret edilen ülkelerin başını ise 1 milyon 173 bin kişiyle Gürcistan çekerken onu 786 bin kişiyle Yunanistan, 783 bin kişiyle Bulgaristan


Bulgaristan'da akrabaların olması

Bulgaristan'da akrabaların olması yaz aylarında ziyaretçi sayısı artırıyor FOTOĞRAF:haberbg.net

Bulgaristan'ın Avrupa ülkelerine gidişte transit ülke olduğuna değinen TURSAB Başkanı Kiper, "En çok ziyaret edilen üçüncü olan Bulgaristan ile güçlü akraba bağlarının olması, kara sınırının bulunması sayının yüksek olmasında etkili. Bulgaristan'ı 783 bin Türk ziyaret etti. 
Ayrıca Avrupa'ya karayoluyla gidişlerde Bulgaristan üzerinden gezerek gitmek en tercih edilen güzergah. Bu da çok etkili tabiki. Bulgaristan'a gidişlerde Türkiye vatandaşlarının vize alması gerekiyor. AB üyeliği öncesi vize gerekmiyordu" şeklinde konuştu.
Bulgaristan'da en çok ziyaret ettikleri şehirler Plovdiv,Bansko ve Sofya başta yer alıyor.
0 Comments:

Yorum Gönder

* Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.