Slınçev Bryag,Avrupa'nın en ucuz tatil kenti

02:54 by
İngiltere'nin Posta İdaresi'nin yaptırdığı bir araştırma 19 Avrupa ülkesinde sahil mekanları arasında en hesaplı ülkenin Bulgaristan olduğunu ortaya koydu.

Posta İdaresi'nin araştırmasına göre Türkiye, bu konuda Bulgaristan, Portekiz ve İspanya'nın gerisinde.
Araştırmaya göre Bulgaristan'ın Karadeniz kıyısındaki tatil beldesi Sunny Beach'te(Slınçev Bryag) günlük harcama 46 dolar civarıdayken, listenin en pahalı tatil noktası olan Ibiza adasında 164 dolar.
72 DOLARLA TATİL KEYFİ
Araştırma Avrupa'nın 19 sahil tatil mekanında öğle ve akşam yemekleri, içkiler ve güneş kremi gibi masrafları kapsıyor.
Sunny Beach tatil yerinin ardından günlük masrafı en düşük olan tatil mekanı 72 dolarla Portekiz'deki Algarve, 76 dolarla İspanya'daki Costa Del Sol ve 85 dolarla Marmaris Türkiye geliyor.
Posta İdaresi'nin seyahat bölümü sözcüsü Andrew Brown Sunny Beach(Slınçev Bryag) tatil kentinde düşük harcamaların yeme-içme fiyatlarından kaynaklandığını söyledi.

"Bir haftalık yeme-içme 219 dolardan az"

Brown, "Bir haftalık tatilde öğle ve akşam yemekleri Sunny Beach'te 219 dolardan daha az tutuyor. Bu fiyatlar İtalya ya da Fransa'da 750 dolara çıkabilir" dedi.
19 tatil mekanında İngiltere vatandaşları için bu yıl içinde masraflar, sterlindeki düşüş nedeniyle yüzde 17 artış gösteredi.
Buna karşın fiyatlarda Sunny Beach'te yüzde 10, Marmaris'te yüzde 4 ve Güney Kıbrıs'ın Baf kentinde yüzde 0.5 oranında düşüş yaşandı.
Bu beldelerin turist çekmek için fiyatları düşürmeye hazır olduğunu söyleyen Brown, "Türkiye ve Bulgaristan gibi ülkelerde yerel para birimi sterlin karşısında düştüğü için daha hesaplı hale geliyor" dedi.
Mart ayında en ucuz beş tatil yeri
  1. Sunny Beach, Bulgaristan
  2. Algarve, Portekiz
  3. Costa del Sol, İspanya
  4. Marmaris, Türkiye
  5. Baf, Kıbrıs

En pahalı tatil mekanları

  1. Ibiza, the Balear Adaları
  2. Sorrento, Güney İtalya
  3. Nice, Güney Fransa
  4. Zadar, Hırvatistan
  5. Lizbon kıyısı, Portekiz

Kaynak:BBC Türkçe

0 Comments:

Yorum Gönder

* Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.