Lütfi Mestan'dan ırkçı milletvekillerin dokunulmazlığı kaldırılsın talebi

09:43 by
        
Fotoğraflar:BGNES


Sorumluluk, Özgürlük ve Hoşgörü İçin Demokratlar (DOST) Partisi Genel Başkanı Lütfi Mestan, düzenlediği basın toplantısında, “Merkez Seçim Komisyonu (MSK), derhal istifa edip, komisyonun başıboş buyruk yürütmesinden dolayı araştırılması gerekiyor” dedi. 

Mestan’a göre ırkçı ve aşırı milliyetçi tavırlarıyla bilinen milletvekilleri Valeri Simeonov, Krasimir Karakaçanov ve Avrupa Birliği (AB) Parlamentosu Milletvekili Angel Cambazki’nin Parlamento seçimlerinden önce Türkiye ile sınırı kapatma eylemlerinden dolayı derhal dokunulmazlığının kaldırılması ve onların sınırda gerçekleştirdiği eylemlerin savcılık tarafından araştırılması gerektiğini söyledi.


''DOKUNULMAZLIK KALDIRILSIN''


 Mestan, GERB Genel Başkan Yardımcısı Tsvetan Tsvetanov ve BSP Genel Başkanı Korneliya Ninova’nın da Türkiye’deki seçmenlerin başka sandıkta oy kullanmayacağına dair beyan formlarını Kiril alfabesiyle kendilerinin Seçim Sandık Kurulu önünde doldurmasına ilişkin karar alması için MSK’ya baskı uyguladıkları iddialarının araştırılması gerektiğini ve onların da bu olaya karıştığı saptandığı halde milletvekili dokunulmazlığının kaldırılması gerektiğini kaydetti. 


HABERBG.NET
HABERBG.NET

0 Comments:

Yorum Gönder

* Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.