Bakan Müezzinoğlu:Bulgaristan için seçimler hayırlı olsun,inşallah istikrarlı bir yönetim olur

09:51 by


Bulgaristan’daki seçimler Bulgaristan seçimleri hakkında da konuşan Müezzinoğlu, “Bulgaristan halkı ve Bulgaristan için seçimler hayırlı olsun. İnşallah istikrarlı bir yönetim olur. 

Ama seçim sürecine baktığımızda özellikle Türk soylu Bulgaristan vatandaşı seçmenlerin karşılaştıkları zorluklar, engellemeler, demokratik olmayan uygulamalar gerçekten demokrasi adına AB üyesi olan bir ülke adına yakışmayan, şık olmayan birçok muameleye maruz kaldı. Bulgaristan vatandaşı Türk soylu kardeşlerimiz. 

Bunu doğru bulmuyoruz

Bu demokrasi adına kendi vatandaşının özgür iradesiyle oy kullanmasının önüne hukuk dışı, demokrasi dışı uygulamalar çıkartmak hatta engellemeye çalışmak, belirli gruplarla tahrikler ve zorlamalar oluşturmak demokratik ülkelere yakışmıyor. 

Bulgaristan’a da yakışmadı

Ama burada vatandaşlık hakkıdır tüm Türk soylu vatandaşlarımız yine Bulgaristan’daki hak ve hukuklarını koruyabilecek her türlü mücadeleleri yapmaları gerekir. 


Kaynak:Karaman Gündem 

0 Comments:

Yorum Gönder

* Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.