Bafra Atatürk Anadolu Lisesi Öğrencileri Pernik'te

12:17 by
                        

Samsun Bafra Atatürk Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri Avrupa Birliği “Mesleki Atılım, Geleceğin Mimarı Ol” Projesi kapsamında Bulgaristan’a gitti


Katılımcı öğretmen ve öğrenciler Bulgaristan’ın önde gelen gıda, tekstil ve sanayi işletmelerindeki faaliyetleri yerinde görme ve inceleme imkanı buldular. 2015 yılından bu yana İngilizce Öğretmeni Olcay Parlak’ın koordinatörlüğünde yürütmekte oldukları AB Erasmus+ KA219 Okul ortaklıkları “Profession Challenge- Be The Architect Of Your Future (Mesleki Atılım, Geleceğin Mimarı Ol)” adlı projeleri kapsamında Polonya, Letonya, Litvanya, Bulgaristan ve Güney Kıbrıs Rum Kesimi ortak okullarında katılımı ile birlikte Bulgaristan’ın Pernik kentinde çalışma ziyaretleri yapan Bafra Atatürk Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, önceki yıllarda da Polonya ve Güney Kıbrıs’ı ziyaret ederek Avrupa iş piyasası mesleki gelişim ve istihdam konularında toplantılar ve etkinliklerde yer alarak çeşitli etkinliklere katılmışlardı.
10  ÖĞRENCİ KATILDI
 
Avrupa iş piyasası mesleki gelişim ve istihdam konularında toplantılar ve etkinliklerde yer alan Atatürk Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri proje kültürel faaliyetlerinde de yer alarak çeşitli etkinliklere katıldılar. 4 öğretmen ve 10 öğrenci katıldığı proje kapsamında Bulgaristan’ın önde gelen gıda, tekstil ve sanayi işletmelerindeki faaliyetleri yerinde görme ve inceleme imkanı buldular.
HABERBG.NET

0 Comments:

Yorum Gönder

* Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.